loading...

«

»

ივნ 09

მსოფლიოს 2010 წლის ჩემპიონატი, სამხრეთ აფრიკა 11 ივნისი – 11 ივლისი


აი სულ მალე დაიწყება მსოფლიო ჩემპიონატი რომელსაც ასე მოუთმენლად ველოდით!!! :-)
ამიტომ მინდა შემოგთავაზოთ მცირეოდენი ინფორმაცია


A ჯგუფი: სამხრეთ აფრიკა, მექსიკა, ურუგვაი, საფრანგეთი.
B ჯგუფი: არგენტინა, ნიგერია, სამხრეთ კორეა, საბერძნეთი.
C ჯგუფი: ინგლისი, აშშ, ალჟირი, სლოვენია.
D ჯგუფი: გერმანია, ავსტრალია, სერბეთი, განა.
E ჯგუფი: ჰოლანდია, დანია, იაპონია, კამერუნი.
F ჯგუფი: იტალია, პარაგვაი, ახალი ზელანდია, სლოვაკეთი.
G ჯგუფი: ბრაზილია, ჩრდილოეთ კორეა, კოტ დ’ივუარი, პორტუგალია.
H ჯგუფი: ესპანეთი, შვეიცარია, ჰონდურასი, ჩილე

თამაშები:
ჯგუფური ეტაპი:

A ჯგუფი

11 ივნისი- იოჰანესბურგი: სამრეთ აფრიკა – მექსიკა
11 ივნისი – კეიპთაუნი: ურუგვაი – საფრანგეთი
16 ივნისი – პრეტორია: სამრეთ აფრიკა – ურუგვაი
17 ივნისი – პოლოკვეინი: საფრანგეთი – მექსიკა
22 ივნისი – რუსტენბურგი: მექსიკა – ურუგვაი
22 ივნისი – ბლოემფონტეინი: საფრანგეთი – სამრეთ აფრიკა

B ჯგუფი:

12 ივნისი – იოჰანესბურგი: არგენტინა – ნიგერია
12 ივნისი – პორტ ელიზაბეტი: სამხრეთ კორეა – საბერძნეთი
17 ივნისი – ბლოემფონტეინი: საბერძნეთი – ნიგერია
17 ივნისი – იოჰანესბურგი: არგენტინა – სამ.კორეა
22 ივნისი – დურბანი: ნიგერია – სამ.კორეა
22 ივნისი – პოლოკვეინი: საბერძნეთი – არგენტინა

C ჯგუფი:
12 ივნისი – რუსენბურგი: ინგლისი – ამერიკა
13 ივნისი – პოლოკვეინი: ალჟირი – სლოვენია
18 ივნისი – იოჰანესბურგი: სლოვენია – ამერიკა
18 ივნისი – კეიპთაუნი: ინგლისი – ალჟირი
23 ივნისი – პორტ ელიზაბეტი: სლოვენია – ინგლისი
23 ივნისი – პრეტორია: ამერიკა – ალჟირი

D ჯგუფი:

13 ივნისი – დურბანი: გერმანია – ავსტრალია
13 ივნისი – პრეტორია: სერბეთი – განა
18 ივნისი – პორტ ელიზაბეტი: გერმანია – სერბეთი
19 ივნისი – რუსტენბურგი: განა – ავსტრალია
23 ივნისი – იოჰანესბურგი: განა – გერმანია
23 ივნისი – ნელსპრუიტი: ავსტრალია – სერბეთი

E ჯგუფი:

14 ივნისი – იოჰანესბურგი: ჰოლანდია – დანია
14 ივნისი – ბლომფონტეინი: იაპონია – კამერუნი
19 ივნისი – დურბანი: ჰოლანდია – იაპონია
19 ივნისი – პრეტორია: კამერუნი – დანია
24 ივნისი – რუსტენბურგი: დანია – იაპონია
24 ივნისი – კეპტაუნი: კამერუნი – ჰოლანდია

F ჯგუფი:

14 ივნისი – კეიპტაუნი: იტალია – პარაგვაი
15 ივნისი – რუსტენბურგი: ახალი ზელანდია – სლოვაკეთი
20 ივნისი – ბლომფონტეინი: სლოვაკეთი – პარაგვაი
20 ივნისი – ნელსპრუიტი: იტალია – ახალი ზელანდია
24 ივნისი – იოჰანესბურგი: სლოვაკეთი – იტალია
24 ივნისი – პოლოკვეინი: პარაგვაი -ახალი ზელანდია

G ჯგუფი:

15 ივნისი – პორტ ელიზაბეტი: კოტ დიუვარი – პორტუგალია
15 ივნისი – იოჰანესბურგი: ბრაზილია – ჩრ. კორეა
20 ივნისი – იოჰანესბურგი: ბრაზილია – კოტ დიუვარი
21 ივნისი – კეიპტაუნი: პორტუგალია – ჩრ. კორეა
25 ივნისი – დურბანი: პორტუგალია – ბრაზილია
25 ივნისი – ნელსპრუიტი: ჩრ.კორეა – კოტდიუვარი

H ჯგუფი:

16 ივნისი – ნელსპრუიტი: ჰონდურასი – ჩილე
16 ივნისი – დურბანი: ესპანეთი – შვეიცარია
21 ივნისი – პორტ ელიზაბეტი: ჩილე – შვეიცარია
21 ივნისი – იოჰანესბურგი: ესპანეთი – ჰონდურასი
25 ივნისი – პრეტორია: ჩილე – ესპანეთი
25 ივნისი – ბლომფონტეინი: შვეიცარია – ჰონდურასი

ფლეი ოფი:
მერვედფინალი:

G1: A1 – B2 – 26 ივნისი
G2: C1 – D2 – 26 ივნისი
G3: E1 – F2 – 28 ივნისი
G4: G1 – H2 – 28 ივნისი
G5: B1 – A2 – 27 ივნისი
G6: D1 – C2 – 27 ივნისი
G7: F1 – E2 – 29 ივნისი
G8: H1 – G2 – 29 ივნისი

მეოთხედფინალი:
P1: G1 – G2 – 2 ივლისი
P2: G3 – G4 – 2 ივლისი
P3: G5 – G6 – 3 ივლისი
P4: G7 – G8 – 3 ივლისი

ნახევარფინალი:

F1: P1 – P2 – 6 ივლისი
F2: P3 – P4 – 7 ივლისი

მატჩი მესამე ადგილისთვის:
FL1 – FL2 ( P1 – P2 ის წაგებული – P3 – P4 – ის წაგებული ) – 10 ივლისი

ფინალი:
F1 – F2 ( P1-P2 ში მოგებული – P3-P4 ში მოგებული ) – 11 ივლისი

—-

მონაწილე 32 გუნდი:
ალჟირი
არგენტინა
ავსტრალია
ბრაზილია
კამერუნი
ჩილე
კოტდიუვარი
დანიანი
ინგლისი
საფრანგეთი
გერმანია
განა
საბერძნეთი
ჰონდურასი
იტალია
იაპონია
ჩრდ.კორეა
სამ. კორეა
მექსიკა
ჰოლანდია
ახალი ზელანდია
ნიგერია
პარაგვაი
პორტუგალია
სერბეთი
სლოვენია
სლოვაკეთი
სამრეთ აფრიკა ( მასპინძელი )
ესპანეთი
შვეიცარია
ურუგვაი
ამერიკა ( ა.შ.შ. )

პ.ს ოფიციალური ლინკი